Instruktorka

Jmenuji se Zuzana Růžičková, mám vystudovanou Univerzitu Karlovu obor Učitelství pro střední školy a učila jsem tři roky na gymnáziu v ČB. V současné době jsem na rodičovské dovolené. Díky narození syna jsem se dostala k metodě Evy Kiedroňové, která je uznávanou autorkou unikátní metody péče o dítě a stimulace kojence v souladu s jeho psychomotorickým vývojem. Paní Evu moc obdivuji zejména za její přístup k dětem, všechny její myšlenky mají hlavu a patu, vychází z přirozených potřeb dítěte a jsou podložené mnohaletou praxí. Měla jsem tu čest se s paní Evou setkat osobně, a jsem za to velice vděčná, protože mi předala mnoho cenných zkušeností v oblasti mateřství a já bych tyto zkušenosti ráda předala vám.

Máme s manželem její metodu vyzkoušenou na našem synovi. Když jsem byla těhotná, prošla jsem kurzem manipulace a hodně nám to pomohlo hlavně v začátcích, protože jsme věděli, co, jak a proč dělat, a díky tomu jsme doma měli spokojené miminko a mohli jsme si nový začátek pěkně užívat. Pak jsme se inspirovali hlavně knihami Evy Kiedroňové. Chtěla jsem se synem docházet na cvičení, které by vycházelo z metody paní Kiedroňové, a kde bych se ujistila, že to, co máme nastudované z knih, děláme správně. Bohužel jsem v Českých Budějovicích nic takového nenašla, proto jsem se rozhodla, že si udělám kurz, který bude mít výbornou úroveň a kde se dozvím mnoho užitečných rad.

 

VZDĚLÁNÍ

Pokud se rozhodujete, kam si půjdete s dětmi zacvičit, vždycky si nejdřív zjistěte, jaké vzdělání má instruktor, který kurz vede. Protože pokud půjdete na kurz s nevzdělaným instruktorem, může to vašemu dítěti spíš uškodit, než pomoci.

Absolvovala jsem semestrální kurz Intruktor kreativních a pohybových aktivit pro rodiče s dětmi od narození do šesti let, který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Součástí kurzu byla manipulace s novorozencem a kojencem, kreativní programy pro kojence, batolata a předškoláky. Dále první pomoc, základy pedagogiky, psychologie, logopedie, anatomie a pediatrie. Všechny části byly vedeny zkušenými a vzdělanými instruktory.

 

MÉ CÍLE

Myslím si, že nejdůležitější u kojenců je spravné zvládnutí dovedností v oblasti hrubé motoriky (vzpřímení, otáčení, lezení, sed, samostatný stoj), které pak vedou ke správnému vzpřímení. Tyto dovednosti musí být zvládnuty kvalitně a ve správné posloupnosti! Nekvalitní vývoj a špatná posloupnost (nejdřív dítě stojí, pak až sedí), se později určitě někde projeví. Ostatní dovednosti psychomotorického vývoje se pak navzájem prolínají a musí být zvládnuty stejně kvalitně.

Chtěla bych vám předat své zkušenosti založené na metodě Evy Keidroňově, aby pro vás mateřská a rodičovská dovolená byla opravdu dovolená, na kterou pak budete celý život rádi vzpomínat.

Není nic krásnějšího než vzájemné porozumění rodičů s dítětem. Ke spokojenému rodičovství vede dlouhá cesta, přenastavení dosavadních hodnot. Ale kdy jindy vás bude dítě potřebovat tak moc, jako vás potřebuje teď? Kdy jindy mu můžete předat své zkušenosti, protože vás ještě chce poslouchat?

 

Těším se na Vás!